De school in Makomp wordt goed benut

Project update van 10 november 2024


De school in Makomp is zo succesvol dat er in elk lokaal twee klassen les krijgen. Aan de manier waarop het terrein rondom de school wordt gebruikt, is te merken dat de school echt van de gemeenschap is.

Projectvoorbereiders Tycho en Willem-Jan zijn in Sierra Leone om World Servants Onbeperkt te introduceren in dat land. Vanaf 2025 kunnen ook jongeren met een handicap meebouwen aan verandering in Sierra Leone, om zo te laten zien dat iedereen kan dienen. Terwijl ze er zijn, bezoeken ze een aantal eerdere projecten om de voortgang te bekijken en bespreken. Ze zijn ook in Makomp geweest.

Ruim een jaar na het vertrek van de groep blijkt de school nog altijd enthousiast en initiatiefrijk. Er is een afbakening rond het schoolterrein geplaatst en een soort marktkraam en overkapping, waar eten verkocht wordt. Ook is er een podium voor de school gemaakt, waar belangrijke bijeenkomsten (bijvoorbeeld met ouders) plaatsvinden. Er zitten 244 kinderen op de school, 127 meisjes en 117 jongens. Maar goed dus dat er in de zomer van 2025 een extra blok lokalen gebouwd wordt.